Díjak és beszámolók napja

2012. november 16., címkék: múltfeltárás, zsinat, xiii. zsinati ciklus 11. ülés, ökogyülekezeti tanács, református cigánymissziós tanács, énekeskönyvi bizottság (zsinat), összefoglaló

Átadták a zsinati alapítású díjakat és számos beszámolót hallgattak meg a bizottságokban folyó munkáról a XIII. zsinati ciklus 11. ülésének utolsó, pénteki napján.

Protestáns józansággal Európában

2012. november 15., címkék: bölcskei gusztáv, xiii. zsinati ciklus 11. ülés, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), katolikus egyház

A demokratikus folyamatok erősítése és a teherviselés igazságosabbá tétele jelentheti a válságból kivezető utat – fejtette ki az Európai Protestáns Egyházak Közössége firenzei ülésének zárónyilatkozata alapján a Magyarországi Református Egyház Zsinatának ez évi őszi ülésszakát megnyitó beszédében Bölcskei Gusztáv püspök. A Zsinat lelkészi elnöke a második vatikáni zsinatra emlékezve az ökumené eddig elért eredményeinek megbecsülésére szólított.

A Heidelbergi Káté 450 éve

2012. november 15., címkék: történelem, Történelem, 450, xiii. zsinati ciklus 11. ülés, heidelbergi káté

A jövőre 450 éves hitvallásos irat szövegének új fordítása készül az évfordulóra. A Kárpát-medencei reformátusok egységes szöveggel fogadhatják el a most több fordításban is használt Heidelbergi Kátét. A végleges szöveg az MRE Zsinata elé is került, ennek alkalmából Millisits Máté művészettörténész, művelődéstörténész foglalta részletesen össze a Káté múlt évszázadait.

Alternatív társadalomként jellé lenni a világban

2012. november 15., címkék: arjan plaisier, holland protestáns egyház, xiii. zsinati ciklus 11. ülés

Arjan Plaisier, a Holland Protestáns Egyház főtitkárának angol nyelvű áhítatával kezdődött meg a Magyarországi Református Egyház Zsinatának november 15-i ülése. A főtitkár Ézsaiás próféta 8:11-18 könyve alapján tartott igemagyarázatában az egyházat alternatív társadalomnak nevezte.

Újra a napirenden a Heidelbergi Káté

2012. november 13., címkék: zsinat, heidelbergi káté, xiii. zsinati ciklus 11. ülés, generális konvent

Ismét a Zsinat elé kerül a jövőre 450 éves hitvallásos irat fordítása, de ezúttal nemcsak egy pontjáról, hanem a teljes szöveg elfogadásáról döntenek majd.